Jude 2007
Jude 2007
Možná by se tato fotografie líbila nějakým nacistům nebo antisemitům. Možná by měli radost, že se Davidova hvězda, kterou Židé neopustili ani v dobrých, ani ve zlých časech, válí ve špíně ulice a lidé po ní šlapou. Jenže - jak to tak bývá - je to naprosto jinak.
Dnes - 10. listopadu 2007 - při 69. výročí kříšťálové noci si několik set neonacistů dalo sraz v Praze a že projdou židovskou čtvrtí s "příslušnými" vlajkami, hesly a symboly. Nejen politici vyzývali normální lidi, aby jim to nedovolili. Židovská čtvrť byla plná lidí se žlutou hvězdou. Těch normálních bylo mnohem víc než nějakých extrémistů - a to je dobře. Ať náckové vidí, že je málokdo na jejich straně! Já tedy určitě ne a jsem rád, že jsem to dal najevo. Fotografii vymyslela Lenka - to ona si všimla žluté hvězdy na dlažbě Maiselovy ulice, kde se shromáždili lidé nesouhlasící s neonacismem.

Použitá technika: Panasonic Lumix DMC-FZ8
objektiv Leica DC Vario-Elmarit 6 - 72 mm f/2.8 - 3.3 ASPH. (35 eq. = 36 - 432 mm)
Expoziční čas: 1/60 s   Clona: f/3.6   Ohnisko: 15,5 mm (eq. 95 mm)   Korekce: 0
Exp. režim: A (předvolba clony)   ISO: 400   Příslušenství: deštník ;-)
Materiál: SD SanDisk Ultra II 1GB  (JPEG)      Datum: 10. listopadu 2007

---!!!--- Jestliže tuto fotografii kdokoli jakkoli zneužije (ukradne, publikuje v jiném kontextu, překroutí můj původní záměr apod.), jsem ochoten se i soudit. ---!!!---

©2007 Milan Sýkora