Velho Mundo neboli Starý svět
Přes všechny novinky, jako je např. digitální fotografie, elektronické odbavení, letecké spojení takřka odkudkoli kamkoli či chytrý telefon (a často též jeho hloupý uživatel), žije si Lisabon svůj starý tramvajový příběh, jako by se nic nedělo. Ostatně, ty tzv. novinky jsou často jen staré písně na novou melodii...
Lisabonské tramvaje, původem ze 30. let minulého století, které byly na zásah kohosi osvíceného v roce 1995 skutečně citlivě restaurovány, brázdí město den za dnem a rok za rokem, aniž by se staly jen turistickou atrakcí - opravdu pracují a navíc dělají radost mnoha lidem jen tím, že se zjevují v úzkých a nejužších uličkách, šplhají do kopců a z nich se pak vracejí až kamsi dolů k řece.
Naprosto mi učarovaly - jel jsem v minulých dnech mnohokrát a už se mi o té pouliční horské dráze i zdálo...
Realitu možná lze vyfotografovat, lze ji popsat slovy, ale pocit z ní se nedá vylíčit - a vlastně se o to ani nesnažím, protože by mi pak také nějaké kousky mohly scházet.

Jsem zpět - a další fotografie (nejen tramvají, ale i těch bude ještě dost) čekají na disku, zatímco v hlavě jich mám ještě tisíce - ty si ale nechám, protože ty jsou jen moje.

Použitá technika: Nikon D300 (+ battery-pack MB-D10) s objektivem AF-S DX Nikkor 16 - 85 mm f/3.5 - 5.6G IF-ED VR
Expoziční čas: 1/320 s    Clona: 8   Ohnisko: 65 mm (eq. 35 mm = 97 mm)  Korekce: ---
Exp. režim: předvolba clony (A)    ISO: 200   Příslušenství: UV filtr Hoya PRO 1 Digital MC 67 mm
Materiál: CF Apacer Photo Steno III Pro 4GB (RAW / NEF)  Datum: 23. října 2012


Další --->>
©2012 Milan Sýkora