Rok 1980, část 2.
Snímek z brzkého jara roku 1980 je z Hvězdy, kam jsme byli napřed já a pak i brácha vyváženi v kočárku, abychom spali na čerstvém vzduchu. Původní záměr se ovšem zdařil málokdy, neboť bylo třeba se rozhlížet, hledat a zkoumat. Mám podezření, že já jsem se naučil chodit hlavně proto, abych mohl utíkat, dokonce jsem prý uměl z kočárku za jízdy vystoupit, aniž bych přišel o život. Proto byly do kočárku instalovány tzv. kšíry, jakési bezpečnostní pásy, aby nebylo možno vozidlo z vlastní vůle opustit. Už tam pak pro jistotu zůstaly.
Můj brácha Radek po mně zdědil červený kočár a podle této fotografie i kombinézu, jak lze zjistit třeba podle těchto fotografií. Zdá se, že také odmítal spát a zajímal se o všechno možné a nebylo s ním k vydržení, jako druhdy se mnou, jako s každým příliš aktivním dítětem. Řemen visící pod kočárkem je tam proto (pokud si dobře pamatuji), že jsme uměli kočárek rozhoupat tak, že hrozilo převržení, vypadnutí, následně smrt a možná i třetí světová válka.
Možná proto babička na snímku vypadá, jako by se obávala, kudy brácha vypadne nebo co se vlastně třeba hned v následující vteřině stane.
Nestalo se (asi) nic. Ale nevím, nebyl jsem tam; nejspíš jsem byl ve školce nebo zkrátka někde jinde, protože jinak bych se motal kolem, abych náhodou nechyběl na nějaké fotce, kterou bych svou přítomností případně mohl zkazit... :-).

Použitá technika: Flexaret VI automat s objektivem Meopta Belar 80 mm f/3.5
Příslušenství: kinofilmový adaptér Meopta 24 × 36 mm, kinofilmový skener Nikon Coolscan IV-ED (LS-40)
Materiál: Fomachrom D21     Datum: březen 1980


©2012 Milan Sýkora